בריצה קלה: אוהבים לעשות ספורט? כך תעשו את זה נכון

אם גם אתם אוהבים לצאת לריצה קלה כמה פעמים בשבוע כדי להוציא אדרנלין ולשמור על המידה הנכונה, אתם ממש במסלול הנכון. השאלה היא איך עושים את זה נכון בלי סיכונים מיותרים. רוב האנשים אוהבים לצאת לריצה קלה שנמשכת 40-25 דקות בממוצע, כדי להמשיך ולשמור על כושר מרבי. אחת הבעיות הנפוצות אצל חובבי ספורט הם דווקא בדברים הקטנים כמו מתיחות, זמן מנוחה, בחירת סוג הנעליים הנכונות, אורך הפעילות והתדירות שבהם הם מבצעים אותה. היום החלטנו לתת לכם כמה טיפים לבטיחות אישית לפני שתרוצו לעשות פעילות ספורטיבית כלשהי.

בריצה קלה איך עושים את זה נכון

כמה פעמים כדאי לעשות ספורט בשבוע?

המומחים ממליצים להתאמן שלוש פעמים בשבוע כדי לשמור על אפקטיביות האימון, תוך מתן דגש על ירידה באחוזי השומן וחיטוב הגוף באופן אידיאלי. יש לזכור כי זמן המנוחה חשוב גם הוא לגוף, ולכן לא בריא להתאמן באופן אינטנסיבי מדי, אלא אם אתם עוברים תהליך מבוקר של רופא, תזונאי ומאמן כושר.

חשוב מאוד להקפיד על מתיחות לפני כל פעילות ספורטיבית וגם אחריה כדי למנוע שרירים תפוסים במקרה הטוב או קרע בשריר במקרה הפחות טוב. תוכלו לראות כאן כמה המלצות למתיחות שכדאי לעשות לפני ריצה קלה. צפו, שמרו והשתמשו בטיפים שבסרטון בכל פעם שאתם מתחילים פעילות ספורטיבית, וזאת כדי להמשיך ולהגן באופן אופטימלי על גופכם ועל בריאותכם.

זמן שינה ומנוחה

בזמן השינה: מומלץ להקפיד על שינה טובה של לפחות שבע שעות שינה בלילה ולוודא שהמיטה שלכם אופטימלית לשינה טובה בלילה וללא שברים. כדאי לבחור בכרית אורתופדית או כרית אחרת שנוחה לכם להירדם איתה בלילה. מומלץ לשכב על הגב ולא על הצד או הבטן, אך ליתר ביטחון כדאי להתייעץ עם הרופא.

בזמן המנוחה: יש להימנע מלבצע פעילות פיזית הכוללת מאמץ אינטנסיבי של שרירי הגוף. כך שאם אינכם מוכרחים לסחוב מקרר במעלה המדרגות או להרים חפצים כבדים, פשוט המשיכו בשלכם ותנו לגוף שלכם להכין את עצמו לפני שתצאו לרוץ שוב.

שינה טובה לפני אימון ספורט

נעלי ריצה לספורטאים

בין שאתם ספורטאים מקצועיים ובין שאתם חובבי ספורט, אחד הדברים שבכלל לא כדאי להתפשר עליו הם הנעליים. נעלי ספורט מקצועיות נוחות יותר לריצה ובריאות יותר לרגליים, לברכיים ולגוף שלכם. רוב האנשים מעדיפים להשקיע יותר על נעלי ספורט יוקרתיות מאשר על נעליים מוזלות שתוך זמן קצר עלולות למצוא את עצמן בפח.

אחד מזוגות הנעליים המועדפות על ספורטאים הן לא אחרות מנעלי ג'ורדן, נעלי הספורט האגדיות של אחד הכוכבים המובילים בענף הכדורסל העולמי, מייקל ג'ורדן. אנחנו יודעים כי מה שטוב לאיש והאגדה, טוב גם בשבילנו. לכן, אם יש לכם כמה מאות שקלים להשקיע בבריאותכם, כדאי להקפיד על נעליי ספורט שמותאמות לספורטאים.

יש לוודא כי זוג הנעליים מותאמות לספורטאים, ולהימנע מלהשתמש בנעלי קז'ואל ב-200 שקלים שמתאימות יותר לשימוש יום-יומי. המיינדסט שלנו הוא אפס פשרות ו-100% בטיחות ואפקטיביות ולכן אנחנו מעדיפים להשקיע עכשיו כמה מאות שקלים בזוג נעלי ספורט שנוכל להשתמש בהן גם בעוד כמה שנים. זו גישה נכונה יותר מאשר לרכוש זוג נעליים במחיר סוף העונה ולהחליפן כבר בעונה הבאה.

המידע והתכנים באתר אינם מהווים חוות דעת רפואית או תחליף רפואי להתייעצות עם רופא.

כלי נגישות